Hodowla Bolończyków - Śnieżny Maluszek

  

 

Wieloletnia hodowla bolończyków zarejestrowana w ZKwP (Związek Kynologicznym w Polsce) oraz FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej). Jedynie rodowód ZKwP jest gwarancją czystości rasy.

 

       Jesteśmy małą domową hodowlą bolończyków.  Posiadamy dwie sunie. Higę - bolonkę kolorową maści kremowo-beżowej oraz Verę bolonkę białą. Najpierw przybyła do Nas Higa. Maleństwo zawojowało całą rodzinkę. Półtora roku później przywiozłam Verkę - w lutym 2011r. Ojciec Verki to piekny  InterChampion. W marcu 2012 roku przywiozłam ze znakomitej  węgierskiej hodowli Czaka. Ojciec Czaka to wspaniały pies Excalibur - InterChampion. Obecnie Czak ukończył InteChampionatW Polsce są tylko dwa psy rasy bolończyk z tytułem Interchampiona.

     Rasa ta jest u nas prawdziwą rzadkością. Z racji posiadania włosa nie uczula. Psiaki mieszkają w domu razem z nami. Bolończyk jest psem spokojnym i inteligentnym, niezwykle oddanym swojemu opiekunowi. Lubi zabawę, jest wesoły, choć nie zawsze aktywny. Jest bacznym obserwatorem. Lubi, gdy wokół niego dużo się dzieje, uczestniczy w życiu "swojej" rodziny. Okazuje swoje przywiązanie, jest bardzo wrażliwy. Nie powinien zostawać sam na zbyt długo. Bolończyki to malutkie pieski o ogromnym serduszku. Czasami są wykorzystywane w dogoterapii.

  

Find a Dog Breeders in Europe